Investeerimine Kreditex Ühisraha portaalis: kas tasub ära?

Kõige hullem variant sinu kui investori jaoks on aga väljamakse reservfondist. Hoian finantsteemadel kätt pulsil ning jagan oma teadmisi ka sinuga, et sa saaksid saavutada parema rahalise olukorra ja teha parimaid otsuseid.

Investeerimine Kreditex Ühisraha portaalis: kas tasub ära.

. Pea aga alati meeles, et iga investeering on riskantne ning alati on võimalik, et võid oma raha ka osaliselt kaotada – miski pole sajaprotsendiliselt kindel. Reservfondi väljamaksega võib jääda plussi siis, kui laenusaaja on ka mingil määral makseid teinud. Investeerimine Kreditex Ühisraha portaalis: kas tasub ära. Nagu võid näha ülalpool olevast tabelist, on ka meie investeeringute hulgas olnud mitmeid reservfondi väljamakseid, ehkki need ei olnud alati lõppkokkuvõttes kahjumlikud.

Investeerimine Kreditex Ühisrahaga - ä

. Miinusküljelt aga toome välja peamised murekohad: kõrgema reitinguga laenuvõimalusi on väga vähe. Nagu näha ülalpool olevast tabelist, siis tänaseks on pooled investeeringud tagastatud, kuid see ei tähenda sugugi, et kõik investeeringud oleksid kenasti graafikujärgselt tasutud. Kreditex Ühisraha on väga lihtne viis, kuidas “käsi valgeks saada” ühisrahastuses. Olgu siinkohal mainitud, et Ühisraha.ee teeb igas mõttes taustakontrolli – kontrollitakse maksehäirete olemasolu ja muud taolist ning on selge, et laenu ei saa inimesed, kellel on probleemid. Valdav enamus on B või C reitingud, mida ei julge niivõrd usaldada. Sestap pole ka suur ime, et mitmed Eesti ettevõtted on astunud sellesse maailma, pakkudes ka ise investeerimisvõimalusi. Oleme mitmed kuud üritanud tabada A+ investeeringuvõimalusi, kuid neid on platvormil ülivähe. Nende näitajate poolest on Ühisraha.ee platvormi väikelaenud üsna tavapärased. Investeeringute tegemisel lähtusime eelkõige kahest asjaolust: laenusumma suuruse ja perioodi pikkuse suhe. Kuna arvesse võetakse ka seni kogutud intresse, ei pruugi see muidugi tähendada, et jääd omadega lõppude lõpuks miinusesse. Puudub tagasiostugarantii ja järelturg. Selline suhte tõttu julgeme arvata, et C ja B reitingud on tõesti üsna äärepealsed, kuigi mõistagi ei tähenda see, et tegemist poleks maksejõuliste laenuvõtjatega. Nagu mainitud, siis esialgu sai küll investeeritud ka mujale peale A ja A+ laenude, kuid viimane pool investeeringutest sai tehtud üksnes A ja A+ reitinguga laenusoovijatele, mis andis koheselt tunda ka paremas laenuvoos – enam ei olnud nimistu nii “punane”.

Financer.com pani uudse ühisrahastusplatvormi testile terve aasta vältel ning uuris lähemalt, kas hüpoteeklaenude andja on ka võimekas investeerimisvaldkonnas. Ühisrahastus on juba mitmeid aastaid Eestis laineid löönud tänu oma lihtsale olemusele. Lühiajaline laen peab olema tasutud hiljemalt odavad smslaenud. Viktoria Krusenvald Financer.com Eesti toimetaja. Nagu saab näha meie väikesest testist, siis reservfondi väljamakseid on olnud omajagu ja tõenäoliselt lisandub neid juurde veelgi, kuna ka hetkeseisuga on mitmed laenud üle tähtaja. Kuna ühisrahastus kui selline võibki sellisel kujul olla üpris hüplik, ei saa öelda, et hapuks minevad laenud on konkreetselt Ühisraha.ee probleem. investeeringuid on üpris vähe. Elus tuleb ette igasuguseid ootamatuid olukordi, mistõttu ongi laenumaailm ja ühisrahastusse investeerimine riskantne tee. Ainus peamine erinevus on see, et sinul kui investoril on võimalik rahastada just nimelt selliseid väikelaene ehk teiste inimeste laene.. Parem aga seegi, kui mitte midagi. Kõige eelistatum neist on muidugi esimene või äärmisel juhul kolmas – mõlemal juhul saad sa siiski tulu. Üks sellistest ettevõtetest on Kreditex, kes lõi mõne aasta eest eraldi ühisrahastusbrändi nimega Kreditex Ühisraha.

Investeerimine Kreditex Ühisraha portaalis: on see tulus?

. See on oluline risk, millega peaksid arvestama. Paraku aga on laenumaailm kui selline üleüldiselt hüplik ning isegi inimene, kes on täna A+ reitinguga, ei pruugi olla kuu aja pärast enam võimeline laenu tasuma – või hindas ta oma võimeid üle ning ei suuda võetud laenuga toime tulla. Eriti ohtlik on olukord seetõttu, et tegemist on üsna kallite väikelaenudega, mis on selgelt rohkem koormavad ning võivad ka keskmise majandusseisuga laenusoovija rajalt kõrvale ajada. Mis puudutab aga laenusumma suuruse ja perioodi suhet, siis lähtusime põhimõttest: võimalikult lühike periood, kuid mõislik laenusumma selle perioodi kohta. Esimene laen tasuta ning 0% intressiga erasiku laenud Eestis.. Investeerimine on muudetud niivõrd lihtsaks, et isegi neil, kes pole mitte kunagi ühisrahastusega kokku puutunud, ei tohiks tekkida mingeid probleeme. Arvestada tuleb aga ka sellega, et alati kipub kogu laenusaajate hulgas olema mõni, kes võtab laenu, aga ei tee isegi ühte laenumakset, vaid läheb nelja tuule poole saadud laenurahaga. Sinu teenitav tulu pärineb laenuintressist, just nagu enamikes ühisrahastusplatvormides.

Investeerimine Kreditex Ühisraha portaalis: kas tasub ära?

. Platvormina on tegelikult tegemist täiesti arvestatava variandiga ning tänaseks päevaks on kogunenud ka kena netotulu

Märkused