Jõulud ja ostumöll – kuidas säästa raha pühade ajal?

Piparkooke võid valmistada näiteks isetehtud taignast, seapraadi võid osta turul olevast lihaletist ning pea silmas, et sa ei läheks liiale lisanditega. Jõulud ja ostumöll – kuidas säästa raha pühade ajal. Tehes jõulukingid ise ei hoia sa üksnes raha kokku, vaid lood midagi erilist – midagi, mida poest osta ei saa. Kõik jõulukaunistused, jõuluküünlad, pärjad ja muud pisidetailid võivad maksta mitmekümne euro ulatuses, jõulukuusk ise aga võib maksta kümneid kui isegi mitte sadu eurosid. Paljud pered otsustavad lausa võtta väiksema summaga tarbimislaenu, et kõik jõuluaegsed kulutused teha. Jõulude ajal on siiski kõige olulisem veeta aega koos perega ning selle jaoks ei ole kindlasti vaja mitut erinevat verivorsti liiki ega lademetes maiustusi. Need laenufirmad on kõige usaldusväärsemad ja kõrgeima hinnanguga meie lugejate arvustuste kohaselt. Näiteks on Eestis vahva blogi “Tee ise“. Igaüks võib minna kaubanduskeskusesse ja osta sealt kingituse, ent igaüks ei valmista täpselt samasugust kingitust, seega on oma kätega meisterdatud kingitus tunduvalt suurema emotsionaalse väärtusega. Krediidi tagasimaksmise aega võib pikendada vajaliku ajani. Kiire laenude internetis on suurepärane lahendus siis, kui mõne ostu või makse jaoks on kiirelt raha vaja. Ka Eestis on mitmeid ressursse, mis saavad sind abistada.

Jõulud ja ostumöll – kuidas säästa raha pühade ajal. SMS Money.

. Seetõttu mine poodi selge ideega ja tee nimekiri asjadest, mida pead ostma. Lisaks võib sellise kiirlaenud vormistada internetist kodust väljumata. Laenu võtmine jõulude ajal Pea laenamisel meeles, et ei tasu üle piiri minna. Kui soovid väga mõnda eset, siis pea meeles, et paljud tooted on peale pühademöllu möödumist just tunduvalt soodsamad, seega võid enda peale mõelda pärast pühi. Viktoria Krusenvald Financer.com Eesti toimetaja. Kõige lihtsam variant sobiva idee leidmiseks on Pinteresti platvormi lehitsemine. Olgem ausad, me oleme kõik muretsenud selle pärast, et kingitus on liiga soodsa hinnaga. Ükskõik, kui ahvatlev see ka poleks, pea meeles, et oled läinud ostma kingitusi oma lähedastele, mitte endale. Trükkides sisse üksnes märksõnad “christmas gifts diy” avaneb sulle sadu kingiideid – võid minna ka lihtsalt sellele lingile, kus on need samad märksõnad juba sisse trükitud otsingusse. Need peibutavad sind lihtsalt ostma, kui tegelikult oleksid võib-olla saanud sama eseme kusagilt mujalt tavahinnagagi soodsamalt. Ise tegemiseks ei pea olema sugugi käsitööekspert, enamjaolt ei pea olema isegi erilisi oskuseid, kuna midagi sobivat on igale maitsele ja oskustasemele. Paki kingitusi nutikalt – pakkepaber võib olla väga kulukas, ent sama hästi võid teha pakkepaberi ise, kasutada vanu pakkepabereid või muid materjale. Ära jäta ostlemist viimasele minutile – üks suurimaid vigu, mida kiputakse ikka ja jälle kordama, on jõuluostude tegemine viimasel minutil, teinekord lausa päev enne jõululaupäeva. Muidu võivad sind rajalt kõrvale tõmmata ahvatlevad sooduspakkumised ja säravad jõuluväljapanekud ning sa ei märkagi, kuidas oled kulutanud tunduvalt rohkem kui oleksid soovinud. Vajan laenu 100 euri. Hiljuti lisatud pakkumised – kõik uued laenud ühes kohas. Laenud kiirelt kust on mõistlik laenu võtta. Perepeade jaoks on selle maagia taga aga üks pisut stressirohke asjaolu: raha.

Tõeline ostumöll käivitub kolm päeva enne jõule -

. Enne laenamist võrdle aga erinevaid laenusummasid. Selle asemel saada postkaarte e-posti teel. Hoian finantsteemadel kätt pulsil ning jagan oma teadmisi ka sinuga, et sa saaksid saavutada parema rahalise olukorra ja teha parimaid otsuseid.

Nii saad oma kingieelarvet korralikult vähendada. Samuti võid teha kingituse oma vanematele kahepeale või paarikestele kahepeale, selle asemel, et teha igaühele eraldi kingitus. Ka verivorstid ja piparkoogid võivad erinevates poodides olla väga erineva hinnaga, ent hindu võrreldes võid enda jaoks säästa lausa mitukümmend eurot. Ära lase end eksitada sellistel kampaaniatel. Võta ostlemiseks aega ning võrdle hindu erinevates poodides. Vaja on osta sõpradele, perele ja lastele kingitused, kaunistada kodu, valmistada ette ilus jõululaud, tihti on vaja käia erinevatel jõuluüritustel – kõik see kokku võib küündida üsna suurte summadeni. Kodu saab aga kaunistada ka soodsamalt. Kasuta Facebooki – paljud ettevõtted korraldavad Facebooki vahendusel kingimänge või annavad lihtsalt oma Facebooki fännidele soodustuseid, seega saad neid pakkumisi ära kasutada. Saada e-postkaarte – paljud saadavad endiselt paberpostkaarte, ent see võib olla üsna kulukas.

Seisukoht | Ongi jälle jõulud | Õhtuleht

. Tee jõulukingitused ise – DIY jõulukingid Jõulukinke ei pea sugugi ostma poest ega muretsema selle pärast, mida kõike peaks kingipakki juurde lisama selleks, et hinnaklass oleks sobiv. Säravad tuled, küünlad, lumi, piparkoogilõhn, hapukapsad, kingitused, “Home Alone” filmiseeria … miljon muud pisiasja, mis kõik koos loovad südantsoojendava tunde. Kodu võib kaunistada kenade männiokstest valmistatud pärgade ja vanikutega ning kuuseehtedki võib teha ise – internetis on palju erinevaid õpetusi ise meisterdamiseks. Blogi autoriteks on neli andekat neidu, kes jagavad blogis mitmeid jõulukinkide ideid, üks parem kui teine. Tasu sularahas, mitte pangakaardiga – pangakaarti kasutades ei pruugi sa tajuda niivõrd hästi, kui palju oled tegelikult kulutanud, seega kui lähed tegema sisseoste, võta kaasa vaid teatud konkreetne summa, mille piires on sul võimalik kulutada. Ära osta endale midagi – väga ahvatlev on jõulukinke ostes osta midagi ka endale. Kiire laenude internetis on praegu üks kõige populaarsematest krediidimudelitest, mida pakub enamik tasuta kiirkrediiti pakkuvaid ettevõtteid. Jõulukuuse puhul tuleks kindlasti välja selgitada, kas süda kisub pigem päriskuuse poole või sobiks ka kunstkuusk. Jõulud on ühed kõige kommertslikumad pühad ning paraku ei pruugi jõulude tähistamine olla sugugi soodne. Kuuseehted ja muud kaunistused ei pea olema samuti sugugi kallid. Tee grupikingitus – võid näiteks sõprade ja perega kokku leppida, et ei tee kingitusi igaühele eraldi, teete kingitusi ainult lastele või teete hoopis salajõuluvana. Me võrdleme laene, krediitkaarte ja palju muud, mis on seotud finantsasjadega. Kogu pere tuleb pühade ajaks kokku ning veedetakse mõnusalt aega. Nii saad välja selgitada, milline laenupakkuja annab sulle kõige sobivamate tingimustega laenu. Tee endale selgeks, kui palju lisaraha pidustuste jaoks vajad ning piirdu selle summaga. Kes annab Eestis lühiajalisi laenusid (kiirlaenusid) välja.. Kiirlaenu või väikelaenu taotlus tasuks teha nädalake enne jõulupühi – nii saad kindlasti raha õigel ajal kätte ning jääb ka piisavalt aega üle selleks, et jõuluostud ära teha. Kui laenu tuleb pikendada, peate arvestama komisjonitasudega, mis on sätestatud lepingus, mille olete kiire laenude andjaga sõlminud. Kümned erinevad seapraed, kapsad, verivorstid ja piparkoogid – valikuid on külluslikult. © lazy.ee on rahvusvaheline majandusteemaline info- ja võrdlusportaal, mille eesmärk on anda ülevaade erinevatest finantsteenustest

Märkused