Kas su sõbrad takistavad sul paremate rahaliste otsuste tegemist?

Seda tüüpi sõber elab moto “naabrist parem” järgi. Ainuke vahe on muidugi see, et nad ei maksa sulle kunagi tagasi. Me oleme kõik tõenäoliselt kohanud ihnuskoisid. Kui lähed taolise sõbraga välja, võta kaasa ainult nii palju raha, kui oleksid valmis kulutama – vastasel korral võid kogemata raha kulutada asjadele, mida sa võib-olla isegi ei kasutaks, sest sa ei taha sõbrale “ei” öelda. Ta ei kipu küsima, kuidas sul muidu elus läheb või kuidas sa end tunned ning mis kõige hullem, ta kipub hiljem kasutama su öeldud vastuseid sinu vastu. Sellise sõbra puhul võid avastada peatselt, kuidas sa väldid teatud teemade puudutamist või jätad meelega näiteks äsja ostetud käekella koju, sest sa ei taha kuulda järjekordset süüdistavat märkust. Olgu tegemist väljaskäimisega, ostuotsuste mõjutamisega, teatud rahaliste vaatevinklite või millegi muuga – sõpradel on vaieldamatult suur mõju sellele, kuidas sa oma rahalisi asju käsitled. Nii võib tekkida olukord, kus elad täielikult üle oma võimete ja satud tohututesse rahaprobleemidesse, eriti, kui üritad konkurentsis püsida kalleid asju ostes, sealhulgas auto ja kodu. Selle asemel tee temaga kokkulepped juba enne ühiselt ajaveetmist ja leia kuldne kesktee, kuidas te saate mõlemad mõnusalt aega veeta. Võib-olla ta ongi natuke kade, võib-olla ta ei oska kuidagi teistmoodi asju kommenteerida. Vahel võib nuhkijaga suheldes tunduda nagu sind kuulataks üle. Võid aga olla kindel, et kui lähete välja sööma, siis ta sõnab eine eest maksmisel, et just sina pead tasuma toidu eest, kuna sa sõid ju temast rohkem. Vahel võid lausa niimoodi ära öelda headest pakkumistest, kuna ei taha pärast kuulda ihnuskoi moraalijuttu. Ta ei taha kunagi raha välja anda ja otsib pidevalt võimalusi, kuidas võimalikult odavalt hakkama saada. Kui ta on tore sõber, siis lihtsalt kiida ta saavutusi ja samas selgita talle, et selline pidev rahajutt tekitab sinus ebameeldivaid emotsioone – uhkustajaga ei pea lõpetama suhteid, kui suudate leida ühise pinna. Sellise sõbra puhul tuleb meeles pidada, et probleem ei ole sugugi sinus. Kindlasti on veel teisigi sõbratüüpe, kes võivad oma suhtumise, käitumise ja ütlemistega tekitada vahel tunde nagu sa käituksid valesti või võivad nad hoopis mõjutada sind kulutama liiga palju. Kas su sõbrad takistavad sul paremate rahaliste otsuste tegemist. Hoian finantsteemadel kätt pulsil ning jagan oma teadmisi ka sinuga, et sa saaksid saavutada parema rahalise olukorra ja teha parimaid otsuseid. Viktoria Krusenvald Financer.com Eesti toimetaja. Nuhkijad on oi-oi kui levinud. Ära proovi teda muuta päevapealt. Alljärgnevalt vaatleme lähemalt erinevaid sõprade liike ja seda, kuidas taolised inimesed võivad sinu rahakotile mõjuda. Mõned sõbrad võivad olla su rahalisele olukorrale lausa laastavad, ilma, et sa isegi sellest aru saad. Kuigi rahaga peaks hoolikalt ja säästlikult ümber käima, on igal asjal piirid ning mis veelgi enam, ihnuskoi käitumine võib muuta meele mõruks. Sõprus ei tohiks olla ühesuunaline.

Kas su sõbrad on tahtmatult hoopis su vaenlased? | King of Spades

.. Tema hääletoon ja ilme on süüdistavad ja panevad sind pidevalt end süüdlaslikult tundma. Tegemist on inimestega, kes ei kipu kohe sugugi mitte oma raha välja käima, isegi, kui see ei oleks tema jaoks probleem. Nad on lõbusad ja muretud, kuid kui su eelarve ei võimalda piiritut kulutamist, võib selline käitumine viia väga halbade tagajärgedeni. Võimaldajad on hedonistid, kes ei kipu eriti mõtlema tagajärgedele. Ära tee sellistest kommentaaridest välja. Laen andmine eraisikult eraisikule minicredit Tallinn. Kas su sõbrad takistavad sul paremate rahaliste otsuste tegemist.

Pole küll ilus võrrelda oma sõpra parasiidiga, aga on teatud tüüpi inimesed, kes kipuvad teiste rahakoti arvelt elama. Ihnuskoide probleemi tuum võib peituda turvatunde puudumises – võib-olla oli tal üles kasvades raske suhe rahaga ning nüüd kardab ta, et iga kulutus võib tuua kaasa pankroti. Kui käid temaga koos ostlemas, võib ta sind mõjutada ostma asju, mida sul pole sugugi vaja või mis on liiga kallid su eelarve jaoks, öeldes, kuivõrd hästi see toode sulle sobib.

Tagatiseta laen - mis see on ning kas tegemist on.

. Nagu öeldakse, siis pole midagi paremat sõpruse murdmiseks kui raha – on targem hoida rahaasjad eraldi ning kui sa tunnedki end ebamugavalt, ütle ausalt ja otse välja, mida mõtled, sest ainult nii on võimalik luua täisväärtuslik ja tore sõprussuhe. Nad tahavad teada täpselt, kui palju sul on raha pangas, kui suur on su täpne palganumber, kui palju sa toidule kulutad, kui palju su kingad maksid ja seda kõike ühe vestluse jooksul. Kui suhtled nuhiga, siis tee algusest peale selgeks, et see, kui palju sa teenid, millist tööd sa täpselt teed või milline on sinu igakuine eelarve, ei ole ju tegelikult absoluutselt oluline teie sõpruse jaoks. Ta on konkurentsihimuline ja tuletab pidevalt kõigile meelde, kui palju tal on raha, kui kallis ta auto on, kui kallis ta uus sisekujundus on ja millised brändiriided tal on. Jää endale alati kindlaks ja püüa hoida rahaasjad sõpradest lahus. Ära pane talle pahaks – ta ei tee seda sugugi halbade kavatsustega, ta lihtsalt ei mõtle sellele, kuivõrd suure põntsu võib taoline tegevus rahakotile anda. See ei ole ju sugugi sõpruse põhimõte. Jah, see on täiesti okei rääkida sõbraga rahaasjadest, kuid sa ei peaks tundma nagu sa oleksid politseijaoskonnas ülekuulamisel. Selleks, et uhkustaja-tüüpi sõber ei rikuks su rahalist olukorda, ära lase end kõigutada tema ütlustel

Märkused