Laenud firmadele, laen ilma sissetulekuta

Maksustamist see keeld ei puuduta, kui siiski laenu antakse, tuleks ilmselt lähtuda sarnasest loogikast nagu töötajatele laenu andmisel. Laenud firmadele, laen ilma sissetulekuta. Ma ei ole ise kummagagi eriti kokku puutunud, aga kel huvi, see googeldab ja uurib spetsialistidelt. Näiteks Matemaatika õhtuõpik oli Hooandja projekt. Samas kui projekt on hea, siis on ettevõttel võimalus saada soodsamalt ja ilma tagatiseta laenu ja sõpradel on jällegi hea võimalus veidi oma raha investeerida. Rohkem intressi võib alati küsida. Hetkel pole teemaks, aga intressimäärad peaksid tulevikus tõusma hakkama. Platvorm toimib Bondora-stiilis: laenuandja esitleb oma projekti ja soovijad saavad seda projekti finantseerida. Reaalselt seda siiski keegi ei kontrolli, seni kuni ettevõte pankrotis ei ole. Kasutusrent on nagu näiteks kontoriruumide üür, kasutad teisele kuuluvat asja ja maksad selle eest renti. Raamatupidamises kajastatakse algusest peale ostetud asja põhivarana ja kohustust laenukohustusena. Laenu saamine ilma sissetulekuta. Sa ei teagi täpselt, kellele su raha läheb. Siinkohal on peamiseks riskikohaks see, et laenuandmine ei tohiks muutuda ettevõtte „peamiseks ja püsivaks“ tegevuseks.

Vähem võib ka, aga siis tuleb vahelt erisoodustuse maksud maksta. Samas pangad tagatiseta laenu ei anna ja väikefirmal polegi tihtilugu midagi tagatiseks anda. Reaalselt ei hakka keegi sellepärast pankadest pakkumisi võtma ja protsendi murdosad pole olulised, aga võib lähtuda Eesti Panga statistikast. Käenduse nõudmine on päris ebameeldiv praktika, see rikub ära OÜ loogika, et ettevõtte ja omaniku kohustused on eraldi. Liisinguid on kahte liiki: kapitalirent ja kasutusrent.

Laen maksehäirega -

. Hooandja – peamiselt kultuurivaldkonna projektid. Raamatupidamise bilansis vara ega kohustust ei ole, intressiosa eraldi ei näidata, ongi ainult kuludes igakuise rendi osa. Laenud firmadele, laen ilma sissetulekuta. Konsulteeri oma juristiga 🙂. Eeskätt on teemaks siis Rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise seaduses esitatud nõue, et sa pead tuvastama laenusaaja isiku – mis nt Bondora juhul ei ole reaalselt võimalik.

Ärilaen | Laen ettevõttele | Ärilaenud firmale kuni 10 000.

. Anna eraisikule laenu, oma raha. Samas sõbra firmale või Crowdestatele laenu andmisel on see vaid täiendav tehniline kohustus. Kui laenuandjaks on sõbra firma, siis intressimaksetelt tulumaksu kinni pidama ei pea. Kapitalirent on nagu laen, maksad intresse ja laenu põhiosa ning lõpuks saab ostetud asi sinu omaks. Finantseerimisasutuseks muutumine ei ole alati oluliseks probleemiks, aga sa pead igal juhul teadma, et see toob kaasa täiendavaid kohustusi. Terve hulk on selliseid firmasid, kelle peamiseks leivaks ongi toetuste vahendamine ja projektide kirjutamine. Investly –  faktooring ettevõtetele. Loe täpsemalt selle postituse lõpuosast.

Laenud Eraisikutelt - Soodne ja Parim Intress

.

Laenud ettevõtetele | Ärilaenud | Laen Firmale |

. Segadust laenuandmise reeglite ümber on palju, proovin natuke selgust tuua. Laenukeelu mõttest ja selle rikkumise tagajärgedest võib lugeda pikemalt järgnevast artiklist. Teinekord on vaja ka laenu anda – töötajatele või omanikele või hoopis investeerimiseks. EAS jagab osadele valdkondadele toetusi. Laen ilma taustakontrollita. Intresside tulumaksuvabastus kehtib ainult pangahoiustele. Raha on ennegi sõpru ja sugulasi tülli ajanud, sellega pole mõtet riskida

Märkused