Laenuintresside alammäär

Kui laenuandjaks on sõbra firma, siis intressimaksetelt tulumaksu kinni pidama ei pea. Kasvufaasis ettevõte vajab raha arenemiseks, seega vahel tuleb laenu võtta. Juhataja ütleb, et arvestaksin miinimumintressi, kuid mul tekitab segadust sõnastus, millega seaduses seda seletatud. Hooandja – peamiselt kultuurivaldkonna projektid. Samas sõbra firmale või Crowdestatele laenu andmisel on see vaid täiendav tehniline kohustus. The requested URL /Laenuintresside-alammäär.html was not found on this server. Maksustamist see keeld ei puuduta, kui siiski laenu antakse, tuleks ilmselt lähtuda sarnasest loogikast nagu töötajatele laenu andmisel.

Laenuintresside alammäär -

. Reaalselt seda siiski keegi ei kontrolli, seni kuni ettevõte pankrotis ei ole.

Võlasuhete intressimäär | Eesti Pank

.

Laenuintressi alammäär on 0,5% aastas - Raamatupidamisteenus

. Teinekord on vaja ka laenu anda – töötajatele või omanikele või hoopis investeerimiseks.

Erisoodustuse hinna määramise kord – Riigi Teataja

. Terve hulk on selliseid firmasid, kelle peamiseks leivaks ongi toetuste vahendamine ja projektide kirjutamine. Samas pangad tagatiseta laenu ei anna ja väikefirmal polegi tihtilugu midagi tagatiseks anda. Finantseerimisasutuseks muutumine ei ole alati oluliseks probleemiks, aga sa pead igal juhul teadma, et see toob kaasa täiendavaid kohustusi. EAS jagab osadele valdkondadele toetusi. Odavaim väikelaen kas firma võib anda töölisele intressita laenu. Näiteks Matemaatika õhtuõpik oli Hooandja projekt. Platvorm toimib Bondora-stiilis: laenuandja esitleb oma projekti ja soovijad saavad seda projekti finantseerida. Vähem võib ka, aga siis tuleb vahelt erisoodustuse maksud maksta. Sa ei teagi täpselt, kellele su raha läheb. Segadust laenuandmise reeglite ümber on palju, proovin natuke selgust tuua.

Ma ei ole ise kummagagi eriti kokku puutunud, aga kel huvi, see googeldab ja uurib spetsialistidelt. Raamatupidamises kajastatakse algusest peale ostetud asja põhivarana ja kohustust laenukohustusena. Laenuintresside alammäär. Laenukeelu mõttest ja selle rikkumise tagajärgedest võib lugeda pikemalt järgnevast artiklist. Rohkem intressi võib alati küsida. Raamatupidamise bilansis vara ega kohustust ei ole, intressiosa eraldi ei näidata, ongi ainult kuludes igakuise rendi osa. Kasutusrent on nagu näiteks kontoriruumide üür, kasutad teisele kuuluvat asja ja maksad selle eest renti. Töötaja peaks ka rahul olema ja ettevõte teenib pisikest intressitulu. Reaalselt ei hakka keegi sellepärast pankadest pakkumisi võtma ja protsendi murdosad pole olulised, aga võib lähtuda Eesti Panga statistikast. Hetkel pole teemaks, aga intressimäärad peaksid tulevikus tõusma hakkama. Käenduse nõudmine on päris ebameeldiv praktika, see rikub ära OÜ loogika, et ettevõtte ja omaniku kohustused on eraldi. Siinkohal on peamiseks riskikohaks see, et laenuandmine ei tohiks muutuda ettevõtte „peamiseks ja püsivaks“ tegevuseks. Eeskätt on teemaks siis Rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise seaduses esitatud nõue, et sa pead tuvastama laenusaaja isiku – mis nt Bondora juhul ei ole reaalselt võimalik. Liisinguid on kahte liiki: kapitalirent ja kasutusrent. Kapitalirent on nagu laen, maksad intresse ja laenu põhiosa ning lõpuks saab ostetud asi sinu omaks. Loe täpsemalt selle postituse lõpuosast. Samas kui projekt on hea, siis on ettevõttel võimalus saada soodsamalt ja ilma tagatiseta laenu ja sõpradel on jällegi hea võimalus veidi oma raha investeerida. Töötaja tagastab nüüd laenu ja minul kui uuel raamatupidajal on vaja see kajastada koos intressiarvestusega. Intresside tulumaksuvabastus kehtib ainult pangahoiustele. Konsulteeri oma juristiga 🙂. Investly –  faktooring ettevõtetele. Pensionär laen. Raha on ennegi sõpru ja sugulasi tülli ajanud, sellega pole mõtet riskida

Märkused