Mis vahe on laenulimiidil, krediidikontol ja krediidilimiidil?

Kapitalirent sobib siis, kui on soov pärast liisingu lõppemist saada auto omanikuks. Kui auto ostetakse eraisikult või firmalt, kes pole käibemaksukohustuslane, võib kasutada ka järelmaksu. Laen andmine eraisikult eraisikule laen auto tagatisele. Tähele tasub panna seda, et auto tagastamisel peab see olema heas korras ning vastama tagasiostja kehtestatud nõuetele.

Kuidas keeta riisi õigesti ja millist riisi eelistada.

. Lisaks sellele on võimalik auto ka jääkväärtusega välja osta. Nii kapitali- kui kasutusrendi ja järelmaksu puhul võib üldjuhul lepinguperioodi lõppedes sõiduki kasutamise jätkamiseks ka liisingu või järelmaksulepingut pikendada – juhul kui auto vanus seda võimaldab.

Mis vahe on Mobiil-ID ja Smart-ID teenustel ning kas need.

. Liisingut valima hakates tuleks endale kõigepealt selgeks teha, kumb liisingutüüp teie vajadustega paremini sobib – kas kapitalirent või kasutusrent. Sõitja tasub igakuiseid liisingumakseid ning kui liisinguperiood lõpeb, võib masina tagastada. Kasutusrent sobib siis, kui eesmärk pole saada pärast liisinguperioodi lõppemist auto omanikuks, vaid näiteks liisida järgmine auto.

Kui liisinguperiood lõpeb ja kõik maksed on korrektselt tasutud, kuulub auto omanikule. Selleks, et kuumaksed oleksid väiksemad, on võimalik jätta viimane osamakse suurem – siis on tegemist jääkväärtusega kapitalirendiga. Liisinguperioodi jooksul tuleb igakuiste maksetena tasuda liisinguandjale kogu sõiduki maksumus koos intressidega. Kasutusrendi puhul ostab liisinguandja valitud auto ning annab selle teatud perioodiks sõitjale kasutada. Mis vahe on laenulimiidil, krediidikontol ja krediidilimiidil. Üldiselt on kapitalirendi puhul kuumakse veidi suurem kui kasutusrendi puhul. Ka võib kasutusrendi puhul kehtida läbisõidukilomeetrite piirang – see tähendab, et auto ei või liisingu lõppedes olla läbi sõitnud rohkem kui lepingus ette nähtud. See on tingimuste poolest sarnane kapitalirendiga. Lõunalaen. Kui sõlmida jääkväärtusega kapitalirendileping, tuleks läbi mõelda, kust liisingu lõppedes viimane suurem osamakse võtta

Märkused