Omaniku laenu kapitaliseerimine

Samas sõbra firmale või Crowdestatele laenu andmisel on see vaid täiendav tehniline kohustus. Eeskätt on teemaks siis Rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise seaduses esitatud nõue, et sa pead tuvastama laenusaaja isiku – mis nt Bondora juhul ei ole reaalselt võimalik. Maksustamist see keeld ei puuduta, kui siiski laenu antakse, tuleks ilmselt lähtuda sarnasest loogikast nagu töötajatele laenu andmisel. Intresside tulumaksuvabastus kehtib ainult pangahoiustele. Raha on ennegi sõpru ja sugulasi tülli ajanud, sellega pole mõtet riskida. Finantseerimisasutuseks muutumine ei ole alati oluliseks probleemiks, aga sa pead igal juhul teadma, et see toob kaasa täiendavaid kohustusi. Segadust laenuandmise reeglite ümber on palju, proovin natuke selgust tuua.

Omaniku laen firmale -

. Kapitalirent on nagu laen, maksad intresse ja laenu põhiosa ning lõpuks saab ostetud asi sinu omaks. Konsulteeri oma juristiga 🙂. Raamatupidamises kajastatakse algusest peale ostetud asja põhivarana ja kohustust laenukohustusena. Samas pangad tagatiseta laenu ei anna ja väikefirmal polegi tihtilugu midagi tagatiseks anda. Loe täpsemalt selle postituse lõpuosast. Samas kui projekt on hea, siis on ettevõttel võimalus saada soodsamalt ja ilma tagatiseta laenu ja sõpradel on jällegi hea võimalus veidi oma raha investeerida. Terve hulk on selliseid firmasid, kelle peamiseks leivaks ongi toetuste vahendamine ja projektide kirjutamine. Investly –  faktooring ettevõtetele. Kui seotud isikute vahelise laenu hind erineb turuväärtusest, siis maksustatakse tulumaksuga summa, mis jääb laenuandjal saamata, võrreldes sellega, mis ta oleks saanud turutingimustel tehtud tehingu korral. Ma ei ole ise kummagagi eriti kokku puutunud, aga kel huvi, see googeldab ja uurib spetsialistidelt. Kasutusrent on nagu näiteks kontoriruumide üür, kasutad teisele kuuluvat asja ja maksad selle eest renti. EAS jagab osadele valdkondadele toetusi. Liisinguid on kahte liiki: kapitalirent ja kasutusrent. Omaniku laenu kapitaliseerimine. Reaalselt ei hakka keegi sellepärast pankadest pakkumisi võtma ja protsendi murdosad pole olulised, aga võib lähtuda Eesti Panga statistikast. Siinkohal on peamiseks riskikohaks see, et laenuandmine ei tohiks muutuda ettevõtte „peamiseks ja püsivaks“ tegevuseks. Hooandja – peamiselt kultuurivaldkonna projektid. Vähem võib ka, aga siis tuleb vahelt erisoodustuse maksud maksta. Näiteks Matemaatika õhtuõpik oli Hooandja projekt. Kasvufaasis ettevõte vajab raha arenemiseks, seega vahel tuleb laenu võtta. Koik laenud. Platvorm toimib Bondora-stiilis: laenuandja esitleb oma projekti ja soovijad saavad seda projekti finantseerida. Hetkel pole teemaks, aga intressimäärad peaksid tulevikus tõusma hakkama. Rohkem intressi võib alati küsida.

Millise intressiga võib sama omaniku firma laenata oma.

. Laenukeelu mõttest ja selle rikkumise tagajärgedest võib lugeda pikemalt järgnevast artiklist. Sa ei teagi täpselt, kellele su raha läheb. Raamatupidamise bilansis vara ega kohustust ei ole, intressiosa eraldi ei näidata, ongi ainult kuludes igakuise rendi osa. Kuna laenude eri liikidel on turul erinevad intressimäärad, siis on oluline fikseerida, mis otstarbel ja millistel tingimustel laen antakse. Reaalselt seda siiski keegi ei kontrolli, seni kuni ettevõte pankrotis ei ole.

Kui laenuandjaks on sõbra firma, siis intressimaksetelt tulumaksu kinni pidama ei pea. Käenduse nõudmine on päris ebameeldiv praktika, see rikub ära OÜ loogika, et ettevõtte ja omaniku kohustused on eraldi.

Laen Kinnisvara Tagatisel - Omalaen

. Teinekord on vaja ka laenu anda – töötajatele või omanikele või hoopis investeerimiseks. Majandustegevuse käigus antud laenult tuleb maksta intressi

Märkused