Pangalaen korteri ostmisel

Heaks lahenduseks võib osutuda näiteks ajutine maksepuhkus. Tütar Juunika on juba kolmekümnendates – samuti kõrgelt haritud, kuid tööle asus alles sellest sügisest.„Kuna ma ise tulen küllaltki raskest lapsepõlvest, olen alati tahtnud, et mu tütrel oleks kergem. Pangalaen korteri ostmisel. Soodsaim laen.Eestis väikelaenud kuni 500. Mõtlesin nii, et kogun talle kokku korteri sissemakse raha ning kui ta on enesele töö leidnud, saab ta ise laenu võtta.”Kui Juunika aastat-poolteist tagasi emale oma peikat tutvustas, võttis Liivia ka Viljari lahkelt vastu. Aga selles mõttes täiesti vale, et Juunika pole maja ostmisse ega arendamisse eurogagi panustanud.Liivia teab, et kui ta tütre nõudmiste vastu hagi kohtusse annaks, siis ta ilmselt võidaks. Justkui paremgi, kui paljudel teistel sõpruskonnas – koos osaleti väga erinevatel üritustel, tehti sporti ja kunsti, käidi koos rändamas.Kui Viljar ja Juunika otsustasid koos korteri osta, oli ema Liivia rahul. KredExi käendusel on võimalik taotleda kodulaenu siis, kui vähemalt üks laenutaotleja kuulub KredExi määratud sihtgruppi. Ka saab muuta oma igakuist maksetähtpäeva, et seda oma sissetulekute laekumisega paremini kooskõlastada. SMS laenu pakkujad firma andmetega eraisiku laen. Olen oma last alati väga armastanud. Mis siis, et tütar maksis sissemaksu. Liiviat segas ka see, et Viljar pidas ostetava kodu enese nimele kirjutamist igati enesestmõistetavaks. Et ta saaks õppides kes­kenduda õppimisele, et tal poleks igapäevast muret äraelamise pärast,” jutustab Liivia. Olgu lapsel kergem.Kui Liivia aastaid tagasi pangalaenuga kena ridaelamuboksi ostis, kirjutas ta selle kohe oma täiskasvanud tütre nimele.Ema ja tütar elasid koos, sest nooremal naisel oli kõrgkool veel pooleli. Mis on, kinnisturaamatusse vaadates, täiesti õige. Ka Juunikal endal tundus ema hinnangul kõik korras olevat. Nüüd aga tundub, et armastuse ja rahaga kasvatasin lähedase inimese asemel üles tõelise DNA-parasiidi,” on ema Liivia väga kurb. Viljar käis tööl, ajas oma asju ning semmis Juunikaga. Seetõttu sai ema hoogsamalt panustada ka tütre tulevase iseseisva kodu sissemaksefondi. Kui muuta maksetähtaega kord aastas, on see tasuta. Väiksema omafinantseeringuga on võimalik kodulaenu võtta lisatagatise olemasolul. Tütar ei valmistanud pettumusi. Lisaks sellele veel paanika – kus ma elama hakkan, kui tütar mu välja tõstab.” ahastab naine. Omandatud sai üks haridus, siis teine.

Aga kõik see ei lohuta naist, kes tunneb, et on läbi kukkunud ühes oma elu rollidest, mida ta ise on pidanud kõige olulisemaks.„Ma olen emotsionaalselt täiesti läbi. Tütar aga peab sellist loogikat lihtsalt väiklaseks ning tema suuri tundeid halvustavaks.

Eralaen · LHV

. Liivial on väga hea haridus, isiklik raamatupidamisbüroo, koostöö väga mainekate asutustega, suurepärane vaimne ja füüsiline vorm. Mis siis, et mina selle raha teenisin ja minu kodu tagatiseks on,” arutleb raamatupidajast naine. Omandivaidlused on ema ja tütre ajanud nii ­põhjalikult riidu, et omavahel pole enam ­võimalik rääkidagi. Aga oma lapsega kohtuskäimise mõte ei meeldi talle põrmugi.„Mis mul öelda on. Kui kõik sobib, makstakse laen välja. Töökoht oli mehel korralik ning Liivia arvates oli hea see, et tema tütar oli leidnud inimese, kes oli talle oluline.Elu kulges omasoodu. „Ikka tahavad ju noored millalgi oma elu peale. Maksepuhkuse ajal tasub laenusaaja vaid intressimakseid. Hülgamiste jada„Kõige lühemalt võiks mu isikliku elu ajaloo kokku võtta nii, et kõigepealt hülgasid mu vanemad, siis mees ja nüüd laps,” nendib Liivia väga nukralt.Veidi enam tema elu-olusse keskendudes võiks siiski välja tuua lugematu koguse muid teemasid. See pani armastava ema kahtlema – kas mees ikka lähtub sellest, mis tema naisele kõige parem on.Juunika vastas omapoolse sammuga ning teatas emale, et tegelikult elab too ju tütrele kuuluvas majas. objekti finantseerimiseks on pangale esitatud laenutaotlus ning vajalikud dokumendid, teeb pank otsuse.. Liivia on viiekümnendates edukas daam, kes lisaks karjääritegemisele on terve elu pühendunud oma tütrele. Noorte jahmatav otsusJuunika ja Viljari suhe arenes vaikselt üha kindlamaks. Lisaks sellele osaleb ta jõuliselt heategevuses ning on võrratu sõber ja matkakaaslane. „Kui nad lahku lähevad, on korter mehe oma. Värske magister kandideeris ühte kooli ja sai õpetajaks. „Sissetuleku tagatisel SEB kodulaene ei väljasta,” rõhutab Tammearu. Osa aega elasid noored tema juures, sest Viljari üürikorter asus teises Eesti otsas.

kodulaenuga soetatud ühine kinnisvara, lahkuminek ja koretri/laenu.

. Ema käis tööl, õppis töö kõrvalt juurde, maksis tütre koolikulud ja elamise ning tasus pangale laenumakseid. Ema ja tütre läbisaamine oli hea. Emal polnud rahast kahju ning kui tütar tahtis ka tasulisse magist­riõppesse minna, pidas Liivia kulude kandmist igati normaalseks.

Märkused