Ühisrahastus: teeni raha inimeselt inimesele laenamisega!

Teinekord võib viimase kuue kuu väljavõte näha välja laitmatu. Sisuliselt töötab kinnisvarasse investeerimine ühisrahastuse kaudu täpselt samamoodi nagu tavaline ühisrahastus: platvormil tuleb avada konto ning seejärel saab paigutada oma raha erinevatesse projektidesse. Kuigi ühisrahastus on tõepoolest ülimalt mugav ja lihtne viis oma raha kasvatada, ei tähenda see, et sellega ei seonduks ükski risk. Kõige suurem probleem seisneb platvormis endas. EstateGuru on üks usaldusväärsemaid kinnisvara ühisrahastuse platvorme Eestimaine EstateGuru on aastate jooksul kasvanud üheks Euroopa suurimaks tegijaks kinnisvara ühisrahastuse osas. Krediidi tagasimaksmise aega võib pikendada vajaliku ajani. Nii saad vähemalt natukenegi kindlamalt end tunda. Omaraha garanteerib investorile laenumaksed ka juhul, kui laenusaaja ei soorita makseid, mistõttu ei pea sa niivõrd muretsema oma raha käekäigu pärast. Seepärast tasubki valida platvormid, kus on tagatisfondi poliitika. Näiteks saad valida, milline intressimäär on sulle vastuvõetav, millised laenuperioodid on sobivad ning millise krediidiskooriga inimestele soovid laenu anda ja millises summas. Tegemist on passiivse tuluga ehk tuluga, mis vaikselt koguneb ilma, et peaksid sellele ülemäära palju mõtlema, just nagu hoiuse puhul. Võimalusel investeeri laenudesse, mis on kaitstud portaalipoolse tagasiostugarantiiga. Otsin kiiresti laenu. Enamasti koosneb kogu protsess paarist sammust. Ühisrahastus: teeni raha inimeselt inimesele laenamisega. Kogu investeerimine toimub läbi  platvormil oleva investeerimiskonto. Ühisrahastus: teeni raha inimeselt inimesele laenamisega. Kiire laenude internetis on suurepärane lahendus siis, kui mõne ostu või makse jaoks on kiirelt raha vaja. Kiire laenude internetis on praegu üks kõige populaarsematest krediidimudelitest, mida pakub enamik tasuta kiirkrediiti pakkuvaid ettevõtteid. Mitmed välismaised platvormid nagu Mintos või Viainvest pakuvad tagasiostugarantiid, mille põhimõte on lihtne: kui laen pole tagasi makstud teatud aja jooksul, ostab portaal investeeringu sinult tagasi, et saaksid oma investeeritud raha tagasi. Jälgi laenutaotluses oleva summa ja perioodi suhet. Isegi, kui laenutaotluste tegijad on läbinud kontrolli, ei tähenda see, et sa peaksid oma valvsuse kaotama ja investeerima igasse laenu. Samas aga arvestades, et investeeringutele ei ole tule väga palju mõelda, on ühisrahastus suurepärane viis, kuidas lihtsa vaevaga lisaraha teenida. Ühisrahastusplatvormile saab konto teha igaüks ning seejärel on võimalik mugavalt laenata oma raha teistele ja teenida seejärel intressitulu.

Jällegi on kõik väga lihtne – vaata lihtsalt taotluseid, sisesta summa, mida soovid investeerida ning see ongi kõik. Tänu lihtsale toimimispõhimõttele ja võrdlemisi laiale investeeringute valikule on ühisrahastusse investeerimine kiirelt muutunud üheks kõige populaarsemaks investeerimismeetodiks. Seega peab investeerimiseks olemas olema pisut suurem summa, kuid muidugi ei saa seda võrrelda nö ehtsate kinnisvarainvesteeringutega. Ühisrahastus on tänaseks tuntud kui üks kõige lihtsamaid viise, kuidas alustada oma tulu kasvatamist passiivselt. Selle asemel ole kannatlik ja oota, kuni avaneb parem võimalus. Summad ei pruugi olla meeletult suured, kuid aja jooksul võib koguneda mitusada eurot lisatulu üsna hõlpsalt. Ühisrahastus ei ole kindlasti viis, kuidas kiiresti rikkaks saada.

Ühisrahastus: teeni raha inimeselt inimesele laenamisega.

. Kui laenu tuleb pikendada, peate arvestama komisjonitasudega, mis on sätestatud lepingus, mille olete kiire laenude andjaga sõlminud. Kui võimalik, investeeri tagatisega laenudesse. Krediidikontrolliga vaadatakse muidugi maksehäirete olemasolu, kulude-tulude suhet ja muud taolist, mida kontrollitakse iga tavapärase laenutaotluse korral. Laenude refinantseerimine töötasu alusel. Ühisrahastus pole veel korralikult reguleeritud Eestis Riskid on väga suured – laenud kipuvad “hapuks” minema ehk sa ei pruugi oma investeeringut korralikult tagasi saada. Ühisrahastus: teeni raha inimeselt inimesele laenamisega. Projektid on tagatud hüpoteegiga, mistõttu on taolised investeeringud ka tibake turvalisemad kui tavalised ühisrahastuse investeeringud. Investeerimine on ülimalt lihtne ja ei nõua erilist oskust. Tagatisfond ja tagasiostugarantii Tagasiostugarantiiga platvormid: Juhul, kui mõni laen lähebki hapuks ning sa ei saa oodatud laenumakseid kätte, tegeleb portaal täielikult võla sissenõudmisega.

Ühisrahastus: teeni raha inimeselt inimesele laenamisega!

. Osad platvormid pakuvad seda ning nii on laenusumma tagasisaamine märksa kindlam.. Kui oled kõik seadistanud, suunab platvorm automaatselt sinu virtuaalkontol oleva raha sobivatesse laenutaotlustesse. Alljärgnevalt räägime lähemalt, kuidas ühisrahastus toimib – kui sa pole veel ühisrahastusega kursis, on see siin sinu jaoks nagu väike teejuht. Kõigepealt tuleb avada konto ühisrahastusplatvormil – registreeruda tuleb kindlasti just investoriks. Ära kiirusta – kui hetkel ei ole ühtegi ahvatlevat investeerimisvõimalust, siis ära torma investeerima viletsamatesse laenudesse.

Kuidas teenida raha internetis? Raha teeenimise võimalused.

. Investeeringud on võrdlemisi lühiajalised. Paraku tähendabki see, et mõned laenud lähevad hapuks. Laen taimfants. See raha läheb su virtuaalkontole ning seejärel saad sa juba valida, kuhu soovid oma raha suunata. Mõnel platvormil on veebipõhine isikutuvastus nagu näiteks Crowdestate’il. Paljud platvormid võtavad juba tulumaksu maha, seega sa ei pea ise deklareerimise pärast muretsema. Selle kõige põhjal luuakse laenusoovijale krediidiskoor, näiteks võidakse hinnata laenusoovijaid skooridega A, B ja C. Paljud platvormid pakuvad sellist võimalust. Mõtle alati, kas summa ja perioodi suhe tundub sulle loogiline. Samas on sul aga võimalik ka käsitsi investeerida, kui sa soovid rohkem käsi külge panna. Siin on paar kuldset reeglit, mida meeles pidada: Kui vähegi võimalik, investeeri kõrgema krediidiskooriga laenudesse. Kuigi ühisrahastuse kaudu saab laenata raha, on selle teine oluline funktsioon pakkuda investeerimisvõimalust. Kui kardad “hapuks läinud” laene, vali kindlasti selline platvorm, kus on korralik tagatisfondi poliitika ja suurem garantii, et saad oma investeeringu tagasi.

Ühisrahastus: teeni raha inimeselt. - Eesti

. Lisaks võib sellise kiirlaenud vormistada internetist kodust väljumata. Siinkohal tuleb mõista ka platvormi, sest isegi platvormil on vahel raske ette ennustada, kas laenusoovija on maksevõimeline või mitte. Puudub kindel tulevik, st kui laen saab tasutud ja saad oma raha tagasi, pead otsima uusi jahimaid ehk uusi investeerimisvõimalusi. Investeeri väikeseid summasid – nagu kõlab investeerimise kuldlause, siis ära pane kõiki oma mune ühte korvi

Märkused