Väikelaen ettevõtetele

Ärilaenu peamised puudused: Kui käendad juhatuse liikmena ettevõtte laenu, ei saa sa suurima tõenäosusega ise eraisiku laene ja ei pruugi saada isegi järelmakse. Laenu saamise eelduseks on üldiselt ka oma äriplaani tutvustamine ja enamasti on vajalik ka lisatagatis. Väikelaen sobib nii eraisikutele kui ettevõtetele. Sarnaselt eraisikute laenudele liigitatakse ka ärilaene erinevalt, sõltuvalt laenu eesmärgist ja olemusest. See reegel kehtib aga eelkõige siis, kui soovitakse laenata väiksemat summat. Liisingu puhul antakse ettevõttele teatud perioodiks liisitav seade, mille eest tuleb iga kuu tasuda makseid ning liisinguperioodi lõpus on võimalik kogu seade välja osta. Siin on mõned olulisemad tingimused, mida võid kohata: Ettevõttel ja juhatuse liikmetel ei tohi olla maksehäireid ega kehtivat maksuvõlga Maksu- ja Tolliameti andmete kohaselt.

Investeerimislaen – see laen on pigem pikaajalisem laen, mis on mõeldud selleks, et ettevõte saaks investeerida oma ettevõtte arendamisesse, näiteks ostes põhivara, ehitades/renoveerides oma hooneid või luues uusi tootmisprotsesse/projekte. Krediidi firmad. Üldiselt soovitakse näha ka viimase kvartali bilanssi ja kasumiaruannet. Kõige levinumalt eristatakse järgnevaid laenuliike: Hüpoteeklaen – see variant sarnaneb tavaliste eraisikute hüpoteeklaenudega ning enamus laenuandjaid annavadki hüpoteeklaenu ettevõtetele täpselt samadel tingimustel nagu eraisikutele. Sa ei pruugi laenu saada isegi siis, kui su ettevõttel on korralikud rahavood iga kuu.. Tõsi, ärilaen võib sind aidata välja ajutisest plindrist, aga sa tekitad endale tuleviku tarbeks kohustuse, mis võib häirida kas või näiteks palkade tasumist. Ettevõtetele antavad laenud on tingimuste poolest tunduvalt paindlikumad kui eraisikute laenud ning tavaliselt kalkuleeritakse intressimäär ning krediidilimiit laenuandja juures isiklikult vastavalt ettevõtte majandusnäitajatele. Faktooring – see ei ole niivõrd laenuteenus kui hoopis ettevõtte arvete “müümine”. Ärilaene on küll mitmeid erinevaid, kuid laias laastus jagunevad need kaheks: tagatiseta ja tagatisega ärilaenud. Täpne määr arvutatakse aga vastavalt taotleja võimekusele, mis nähtub esitatud dokumentidest. Vaja on ainult konto väljavõtet! Jääb ära tülikas kasumiaruande ja bilansi esitamine, rääkimata äriplaani esitamisest, mis võib tunduda muidu lausa riskantne. Ärilaen võibki olla väljapääs! Ärilaenu saab taotleda ka FIE, MTÜ ja UÜ, mitte ainult osaühingud ja aktsiaseltsid. Pea meeles, et käendus ei ole lihtsalt allkiri paberil, vaid sa lubad sisuliselt, et hädaolukorras maksad laenu ise! Muudad oma rahavood keerulisemaks. Ärilaen on hea valik väikeettevõttele või alustavale ettevõttele, kelle rahavood on kõikuvad. Tagatiseta ärilaenu pakkujad seejuures enamjaolt aga konkreetse sihtotstarbe suhtes huvi ei tunne.

Tarbimislaen, tarbimislaenud, tagatiseta laenud.

. Maksehäired ja vaba graafik Ülaltoodud tingimused on tüüptingimused, mis on kõige levinumad, aga kui su ettevõte ei vasta nendele nõudmistele, ei ole hullu, kuna olemas on ka väljapääs: pakub tunduvalt paindlikemate tingimustega laene ettevõtetele. Väikelaen ettevõtetele. Laenu puhul on tegemist tagatisega ärilaenuga ehk sul peab olema võimalik seada hüpoteek kinnisasjale. Üks oluline eristusfaktor on aga asjaolu, et erinevalt eraisikutest, ei ole ärilaenu taotlemisel vaja isikutuvastust. Stardilaen – see laen on mõeldud uutele ettevõtetele, kes soovivad oma tegevuse alustamiseks leida rahalisi vahendeid. Kuigi ärilaenu võtmine on lihtne ja mugav, peaksid siiski alati meeles pidama, et laen on kohustus – seega mõtle põhjalikult esmalt ettevõtte tuludele ja võta laenu ainult siis, kui oled kindel, et suudad selle hiljem tagasi maksta. Kui pead teostama suure projekti ning tead kindlalt, et ettevõttel on võimekust laenu tagasimaksmiseks, on ärilaen jällegi hea variant. Kuigi paljud laenud ettevõtetele on rangelt hüpoteegi alusel, on ka laenupakkujaid, kes seda ei nõua – piisab juhatuse liikmete käendusest. Kuna enamjaolt on taotletavad summad aga väga suured, siis tuleks arvestada, et tagatiseta laenu saada on väga raske. Lühike laenulepingu vorm. Selline variant on eriti levinud juhul, kui kliendid kipuvad arvete tasumisega viivitama ning selle tõttu on tekkinud rahavoos “auk”. Nõuded on siiski võrdlemisi malbed, seda eelkõige hüpoteegi olemasolu tõttu. Käendus on tõsine finantskohustus ning isegi, kui see ei ole hetkel sinu jaoks reaalne igakuine kohustus, võib see selleks iga kell muutuda. Laenata on võimalik ka vaba tagasimakse graafikuga – see tähendab, et tasud igakuiselt üksnes intresse ning põhiosa tasud siis, kui sul on võimalik. Seega, on tõenäolisem saada siiski tagatisega laen, seda üldiselt kinnisvara tagatisel. Ühed tuntuimad faktooringupakkujad Eestis on näiteks Factor ja Investly. Ärilaenu taotlemisprotsess on kiire ja mugav ning vastuse saad juba paarikümne minutiga – nii ei pea su ettevõtte enam kunagi hätta jääma ning saad julgelt teostada suuremahulisi projekte suurepärase kvaliteediga. Hüpoteeklaenu saamiseks peab ettevõttel olema kinnisvara, mida seada laenu tagatiseks. Laen maa tagatisel. Arvutus on ligikaudne ning võib erineda Sulle pakutavatest tingimustest. Loe siit lähemalt Hüpoteeklaen AS kohta Ärilaenu tüüptingimused Ärilaenu taotlemine on põhimõtteliselt sama lihtne kui tarbimislaenu puhul. Kuigi protsess erineb vastavalt laenupakkujale, on peamised tingimused siiski sarnased.

Kiirlaen, kiirlaenud, väikelaen, väikelaenud - Ekspressraha

. Intressita kiirlaen. Tagatise asemel aktsepteeritakse juhatuse liikmete käendust. Allikad ja muu kasulik info: LHV investeerimislaenu tingimused. Arvelduslaen – laen, mida kutsutakse ka arvelduskrediidiks, on lühiajalisem laen, mille eesmärk on anda käibevahendeid juurde olukorras, kus ettevõttel tekkisid ootamatud väljaminekud. Tagatiseta ärilaenud on võrdlemisi uued Eesti turul, ent on kiire ajaga muutunud Eesti ettevõtjate lemmiklahenduseks. Muidugi on olemas veel nö hübriidlaene, mis kombineerivad ühe või teise laenu olemusi ning ettevõtetele võidakse anda ka väike- ja kiirlaene, mis sarnanevad eraisikute laenudele. Ärilaenu saavad üldiselt taotleda OÜ-d ja AS-d, kuid mitte füüsilisest isikust ettevõtjad. Credit Invest ärilaen Credit Investi ärilaen on julgelt üks kõige paindlikumate tingimustega laene ettevõtetele, mida üldse Eestist saab. Kõigele lisaks pakub ettevõte vaba maksegraafiku võimalust, mis tähendab, et su ettevõte ei ole aheldatud raske maksekoorma külge. Laenudest puudu ei tule! Meie võrdlustest saad näha rohkelt erinevaid ärilaene, mis võivad aidata sul ettevõttega edasi jõuda. Ka sellise laenu saamiseks on tavaliselt vaja kinnisvaratagatist. Laenu saamiseks ei ole vaja seada hüpoteeki. Ärilaenu puudused Ärilaen võib tunduda väga ahvatleva võimalusena, eriti alustava ettevõtte jaoks, kuid igal heal asjal on omad miinused. Loe Ärilaen.ee arvustust siit! Ärilaenu eelised Ärilaenu soodsad tingimused on peamine põhjus, miks paljud väikeettevõtete juhid on otsustanud pigem käendada laenu otse ettevõtte jaoks, selle asemel, et finantseerida ettevõtte vajadusi eraisiku väikelaenuga. Sellel puhul ei ole neid dokumente vaja. Ärilaenu peamised eelised: Paindlik maksegraafik. Siin on mõned punktid, mida peaksid kindlasti kaaluma enne ärilaenu taotlemist, hoolimata sellest, millised on laenutingimused

Märkused